KOMPLEKS TERMALNO - BASENOWY W UNIEJOWIE


    Kompleks Termalno-Basenowy, który jest położony jest  u podnóża XIV- wiecznego Zamku otoczonego XIX – wiecznym parkiem oferuje gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych.

    W kompleksie  znajdują się  nowe baseny kryte, baseny otwarte oraz zespół odnowy biologicznej. Baseny otwarte zostały połączone z budynkiem basenów krytych i zasilane są leczniczą solanką termalną. Takie rozwiązanie umożliwia funkcjonowanie basenów przez cały rok niezależnie od pogody . W kompleksie  mieści się  również  basen  solankowo uzdrowiskowy  z ciepłą wodą  oraz niezależny  basen wewnętrzny z częścią ogólną i dziecięcą.  Powierzchnia łączna lustra wody we wszystch strefach to około 1500 m2

 

 

SKANSEN W KŁÓBCE

 

 

LICHEŃ STARY

 

  Licheń Stary jest ciekawą miejscowością dla pielgrzymów, ale także dla turystów. Szlaki rowerowe, ciepłe jezioro, wiele lasów, plaża, to wszystko wpływa na fakt, że do Lichenia przyjeżdża coraz więcej osób, które chcą odpocząć.

 

Dla Pielgrzymów:


- Bazylika w Licheniu Starym
- Kościół Św. Doroty w Licheniu Starym
- Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Licheniu Starym
- Kościół i klasztor Zakonu Sióstr Anuncjatek w Grąblinie
- Golgota w Licheniu Starym
- Las Grąbliński – miejsce objawień Matki Boskiej
- Źródełko z Wodą Święconą
- Krzyż romański w Licheniu

 

Dla Turystów:


- Muzeum im. Księdza Józefa Jarzębowskiego
- Bazar z pamiątkami
- Jezioro Licheńskie i plaża
- Wesołe Miasteczko
- Zabytkowy Wiatrak w Licheniu Starym

 

Bazylika
Bazylika
Golgota w Licheniu
Golgota w Licheniu
Bazylika
Bazylika
Widok z wieży bazyliki
Widok z wieży bazyliki
Źródełko
Źródełko

WŁOCŁAWEK

 

 

 

 

 

    Włocławek jest pięknym miastem rozciągającym się wzdłuż nurtu Wisły, na nizinnych zielonych terenach w województwie kujawsko-pomorskim. Miasto jest też historyczną stolicą Kujaw. Włocławek znany jest głównie ze słynnych Zakładów Azotowych, fabryki farb Nobiles oraz drużyny koszykówki. 

 


Zabytkowy Pałac Bursztynowy pełni dziś rolę hotelu.

 

 

 


Kościół św. Witalisa

 

Zabytki

    Najstarsze włocławskie zabytki pochodzą z około XIV wieku. Ich przedstawicielem jest kościół św. Witalisa, najstarsza ceglana budowla w mieście, w latach 1330-1411 pełniący funkcję zastępczej katedry, obecnie kościół seminaryjny Wyższego Seminarium Duchownego. Z tego samego okresu pochodzi Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP we Włocławku, której budowa ciągnęła się około 200 lat, a później przebudowywana. Późnogotycki kościół św. Jana Chrzciciela z I poł. XVI w dawniej pełnił rolę fary miejskiej. Kościół i klasztor oo. Franciszkanów reformatów pw. Wszystkich świętych wraz z zespołem klasztornym pochodzi z XVII wieku. Spośród obiektów świeckich najstarsza jest dawna kanonia pochodząca z około połowy XVII wieku. Obecnie mieści się tam muzeum. Wiek XVIII to przede wszystkim pałac biskupi, który powstał na miejscu pierwotnego zamku, Prałatówka, Czarny Spichlerz, Pałac Muhsama oraz kilka innych obiektów użyteczności publicznej, kamienic i kościołów.

 

Kultura

    Włocławek jest miastem o szeroko rozbudowanej ofercie kulturalnej. Turystów zapraszaja przede wszystkim muzea. Dwa najwazniejsze, to Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej oraz Muzeum Historii Włocławka, zawierające ekspozycje archeologiczne, sztuki, fotografie, monety a nawet XIX-wieczną aptekę. We Włocławku działa również Muzeum Etnograficzne, prezentujące kulturę ludową Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej oraz dwa mniejsze muzea – sztuki i Stanisława Noakowskiego. W bezpośredniej okolicy Włocławka znajduje się też skansen, znany, jako Kujawsko Dobrzyński Park Etnograficzny. W mieście działa też pięć galerii sztuki i trzy teatry. We Włocławku można tez skorzystać z bogatej oferty rekreacyjno-sportowej. 

 

 

       

 

Polecam stronę

www.wolnedni.pl

KONTAKT: Andrzej

 

Telefon:  

602 13 93 66

E-mail:  

andrzej_kazimierczak@interia.pl

 

POLECAM FILM: